Budownictwo / Dzieci · 25 marca 2021

Gdzie kupić plac zabaw

Gdzie kupić plac zabaw. To, czym jest tak naprawdę plac zabaw, docenimy zawsze wtedy, kiedy z jakiegoś powodu stracimy możliwość chodzenia na niego z naszym dzieckiem. Powody mogą być oczywiście różne na przykład przeprowadzka, czy choćby ograniczenia związane obecnie z pandemią. Plac zabaw jest to wspaniale miejsce, w którym nasze dzieci mogą zanurzyć się bez pamięci, a my sami dzięki temu możemy odpocząć oraz pobawić się z naszymi pociechami. Kiedy nie mamy placu zabaw, powinniśmy zatem postarać się o to, aby on powstał.

Gdzie możemy zbudować plac zabaw?

Plac zabaw możemy spokojnie zbudować na przykład na terenie naszego własnego ogrodu. Oczywiście jakie urządzenia na placu zabaw takim będą, zależą od rozmiaru ogrodu oraz naszego portfela, niemniej jednak wykonanie takich prac jest możliwe. Na pewno powinna być huśtawka na placu zabaw oraz zjeżdżania i piaskownica.
Czasem zdarza się tak, że w naszej okolicy nie ma ani jednego sensownego placu zabaw, a jeśli jest plac zabaw, to często jest on zniszczony. W takiej sytuacji mamy wszelkie prawo domagać się od władz samorządowych, aby stan ten poprawiły, co często się dzieje. Czasem będziemy musieli się zaangażować w taką sprawę bardziej, ale jest to oczywiście również w naszym interesie.

Gdzie kupić wyposażenie placu zabaw?

Plac zabaw powinien być dla dzieci atrakcyjny i dotyczy to jednakowo placów zabaw, jakie zbudujemy w naszych przydomowych ogrodach, czy takich, które są lub powstaną w naszej okolicy. Kiedy budujemy plac zabaw, musimy pamiętać również o tym, że plac zabaw musi być bezpieczny. O ile budujemy plac zabaw na własnym terenie, to nie musimy stosować atestowanych materiałów czy nawet gotowych urządzeń, ale jeśli idzie o publiczne i ogólnodostępne place zabaw, to specjalne atesty są wymagane.

Gdzie kupić plac zabaw

Gdzie kupić plac zabaw

Kiedy chcemy zbudować plac zabaw, możemy kupić gotowe urządzenia placu zabaw, możemy również kupić materiały i zbudować plac samodzielnie, a przynajmniej te elementy, które faktycznie możemy. Dla przykładu wykonanie bezpiecznej huśtawki dla dziecka wcale nie jest takim trudnym zadaniem. Tym bardziej że w Internecie jest wiele porad, dotyczących tego, jak taki plac zabaw wykonać i z użyciem jakich materiałów. Materiały możemy spokojnie nabyć w niemal każdym markecie technicznym, a oprócz wiertarki lub wkrętarki, kluczy i młotka nie będziemy potrzebować w zasadzie niczego więcej. Możemy również zamówić gotowe zestawy do samodzielnego montażu. Dotyczy to oczywiście zarówno prostych urządzeń takich jak wspomniane huśtawki, czy piaskownice, jak i bardziej skomplikowane konstrukcje jak na przykład domek na palach.

Inna opcja to zakupienie gotowych urządzeń wraz z usługą montażu przez profesjonalną firmę. Jest to jednak rozwiązanie zdecydowanie najdroższe i mało kto się na nie decyduje. Zdecydowanie większą popularnością cieszą się takie oferty wśród samorządów, czy prywatnych firm, spółdzielni mieszkaniowych lub instytucji, które mogą sobie pozwolić na większe wydatki i oczekują, że plac zabaw będzie fachowo zbudowany.

Poznaj ofertę:

Jeżeli poruszamy temat małych placów zabaw na posesjach prywatnych, to nie sposób jest nie wspomnieć o sklepach internetowych, które handlują wyposażeniem placów zabaw. Czasem są to na przykład małe plastikowe piaskownice oraz zjeżdżalnie, czyli rzeczy, które możemy bez problemu nabyć i nie musimy ich w żaden sposób montować. Jest to czasem również bardzo dobra opcja.

Co powinno być na placu zabaw, budowanym na publicznym terenie?

Nieco inna sytuacja ma się wówczas, kiedy budowany jest plac zabaw przez samorząd lub na przykład spółdzielnię mieszkaniową. Przyrządy na takim placu zabaw muszą być odpowiednio certyfikowane, a wykonanie również nie może być byle jakie, innymi słowy ktoś, kto wybuduje plac zabaw (nieważne czy od podstaw, czy z gotowych elementów) musi się pod tym wykonaniem podpisać. Jest to zabezpieczanie na ewentualną okoliczność wypadku. Z tego powodu duże place zabaw są budowane przez firmy specjalizujące się w tego typu realizacjach.

Wynajęcie takiej firmy to jednak nie tylko i wyłącznie większe koszty. Taka firma może nam zaoferować zdecydowanie większy zakres usług, niż moglibyśmy sami wykonać. Zacznijmy od podstaw, czyli od tego, że firma taka może nam zamontować bezpieczne podłoże na plac zabaw. Podłoże takie jest to podłoże tak zwane energochłonne, które ma za zadanie neutralizować skutki upadku dziecka, i jest to chyba najlepsze zabezpieczenie, jakie może być zainstalowane na placu zabaw. Plac zabaw najlepiej, aby był ogrodzony, co również może wykonać firma budująca sam plac zabaw. Najważniejsze co jednak może nam taka firma zaproponować to odpowiedni projekt, a raczej kilka projektów, z których możemy wybrać sobie taki, który naszym zdaniem jest najlepszy. Na placu zabaw oprócz urządzeń do zabaw ruchowych powinny być urządzenia edukacyjne. My sami nie zawsze o tym wiemy lub nie mamy doświadczenia, aby ocenić, które z takich urządzeń są najlepsze, więc dobrze jest, aby zdecydowała za nas profesjonalna firma, lub choć doradziła, w co faktycznie, warto inwestować.