Zdrowie · 21 maja 2021

Ile działa wszywka alkoholowa?

Ośrodek dla alkoholików to miejsce, w którym terapię każdego dnia odbywa wielu ludzi. Nie ma się temu co dziwić, bo problem alkoholowy jest bardzo powszechny. Alkoholizm dotyka osób w różnym wieku, bez względu na status społeczny czy zainteresowania. Oczywiście na wiele czynników ryzyka rozwoju alkoholizmu mamy wpływ. Jeżeli jednak do uzależnienia już dojdzie, walka z nim wydaje się być najlepszym z możliwych rozwiązań. Nie zawsze jednak musimy decydować się na ośrodek leczenia alkoholizmu. Alternatywę dla takiego leczenia może stanowić wszywka. Trzeba jednak pamiętać, że sama wszywka to zdecydowanie za mało. Ile działa wszywka alkoholowa?

Czym jest wszywka alkoholowa i jak działa?

Terapia przeciwalkoholowa jest nieodzowna, jeżeli zależy nam na pozbyciu się problemu. Bardzo wiele osób decyduje się na tak zwaną wszywkę alkoholową. Niestety nie jest to rozwiązanie związane z samymi zaletami, choć niektórym wydaje się bardzo proste. Przede wszystkim warto wiedzieć, że preparat, który jest wszywany nosi nazwę Esperalu https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/. W składzie tego preparatu znajduje się substancja o nazwie disulfiram. Najważniejszym zadaniem tego preparatu jest zniechęcenie alkoholika do sięgnięcia po produkty, od których jest on uzależniony. Mowa tu rzecz jasna o alkoholu. Wbrew pozorom, uzależnić można się nie tylko od alkoholi wysokoprocentowych, ale także od wina czy piwa. Jak działa wszywka alkoholowa? Otóż po jej wszyciu, organizm bardzo źle metabolizuje alkohol. Wiąże się to niestety z bardzo wieloma skutkami ubocznymi. Osoby, które spożywają alkohol po wszyciu Esperalu muszą liczyć się między innymi z bólami brzucha, mdłościami, zawrotami głowy oraz z uczuciem odrealnienia. Bardzo dobrze byłoby więc nie sięgać po alkohol, jeśli zdecydujemy się na wszywkę. Wiele osób, które sięgają po alkohol mimo wszywki narzeka na bardzo złe samopoczucie. Z tego też względu, większość ludzi nie sięga po alkohol po raz kolejny. Nad wszyciem Esperalu trzeba się jednak dobrze zastanowić. W przeciwnym bowiem razie możemy żałować podjętej decyzji.

Po jakim czasie wszywka alkoholowa przestaje działać?

Wiele osób zastanawia się nad tym, po jakim czasie wszywka alkoholowa przestaje działać. Bez dowiedzenia się tego, nie warto decydować się na wszycie Esperalu. Okazuje się, że Esperal działa przez około 8-10 miesięcy. W niektórych przypadkach czas trwania Esperalu https://www.po-obiadku.pl/wszywka-alkoholowa-jak-wyglada-zabieg/ może być jednak nieco dłuższy. Czas działania preparatu jest na tyle długi, że pozwala alkoholikom na podjęcie terapii. Trzeba mieć bowiem świadomość tego, że sama wszywka problemu z alkoholizmem nie rozwiązuje. Niestety, terapia uzależnień od alkoholu wymaga ogromu cierpliwości i samozaparcia. Warto zastanowić się nad tym, czy lepsza będzie terapia w ośrodku zamkniętym czy może lepszym rozwiązaniem będzie leczenie ambulatoryjne. Na pewno wskazany będzie kontakt z doświadczonym lekarzem, najlepiej psychiatrą. Oprócz leczenia psychiatrycznego wskazana będzie także psychoterapia. Dobrze byłoby, gdyby zdecydować się na psychoterapię u doświadczonego terapeuty specjalizującego się w leczeniu uzależnień. Bardzo dobrym pomysłem będzie również terapia zajęciowa, a także uczestnictwo w grupach wsparcia. Dzięki grupom wsparcia możliwe jest dzielenie się z innymi alkoholikami wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie z chorobą. Dzięki wsparciu innych łatwiej jest radzić sobie ze swoimi problemami.

Jak należy leczyć alkoholizm, aby nie powrócił?

Jeżeli ambulatoryjne leczenie alkoholizmu nie działa, można zdecydować się na leczenie w ośrodku zamkniętym. Zakład dla alkoholików to miejsce, które wielu osobom kojarzy się negatywnie. Niemniej jednak, w wielu przypadkach leczenie zamknięte jest koniecznością. Można zdecydować się na ośrodek działający w ramach NFZ, bo terapia w nim będzie darmowa. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w tego typu ośrodkach leczy się bardzo wielu pacjentów. Ośrodki tego typu są bardzo często przepełnione i trudno się do nich dostać. Alternatywą dla państwowych ośrodków leczenia uzależnień są prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu. Warunki panujące w tego typu ośrodkach są zdecydowanie lepsze niż warunki panujące w ośrodkach państwowych. Nie należy jednak zapominać o tym, że leczenie alkoholizmu w ramach ośrodka zamkniętego jest trudne. Izolacja od innych ludzi i znanego otoczenia jest jednak wskazana, jeżeli zależy nam na poprawie stanu zdrowa. Bardzo dobrze byłoby jednak mieć wsparcie w swoich najbliższych. Im więcej wsparcia, tym łatwiej będzie nam sobie poradzić z problemami powodowanymi przez alkoholizm. Warto byłoby także uzbroić się w cierpliwość. Efekty leczenia alkoholizmu nie będą widoczne od razu. U jednych pojawią się wcześniej, a u innych nieco później. Należy również mieć na uwadze to, że alkoholizm to choroba, która lubi powracać. Aby ustrzec się powrotu alkoholizmu, wskazane będzie znalezienie sobie jakiegoś zajęcia. Można skupić swoją uwagę na przykład na jakimś hobby. Warto także zatroszczyć się o odpowiednio zbilansowaną dietę. Wskazana będzie rezygnacja z przetworzonych dań typu fast food, które mogą stanowić obciążenie dla organów wewnętrznych. Trzeba pamiętać, że i tak są one niszczone przez alkohol.