Technologia / Usługi · 20 sierpnia 2021

Jak odzyskać Apple ID i hasło

Każdemu z nas zdarza się czasem zapomnieć hasła do jakiegoś konta. Problem występuje jednak, gdy zapomnimy hasła do konta Apple ID, koniecznego dla prawidłowego korzystania z telefonu. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak odzyskać Apple ID i hasło.

Jak odzyskać dostęp do Apple ID?

Konto Apple ID jest konieczne, aby móc prawidłowo wykorzystywać potencjał tego rodzaju urządzeń. Przy każdym przywróceniu używanego urządzenia do ustawień fabrycznych, czy też przy zmianie urządzenia na nowe, konieczne jest ponowne podanie hasła dostępu do tego konta. W przypadku, gdy zapomnimy hasła dostępu do tego konta, nie oznacza to, że nieodwracalnie utraciliśmy możliwość logowania. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby zresetować hasło i tym samym móc ponownie zalogować się do Apple ID. W tym celu przydatny może się okazać klucz odzyskiwania do zablokowanego kotna, który warto jest podać jeszcze przy początkowej konfiguracji konta. Kluczem takim może być na przykład zaufany numer telefonu jak również adres mailowy. Po jego podaniu, można odzyskać w łatwy sposób dostęp do zablokowanego konta. Alternatywnym sposobem jest skorzystanie z pomocy członka rodziny, czy też znajomego, który posiada jakiś sprzęt marki Apple. Następnie, będzie musiał on pobrać dedykowaną aplikację „ Wsparcie Apple” z pomocą której może zmienić hasło – wystarczy w tym celu podać numer ID urządzenia, w którym doszło do zablokowania konta Apple ID. Jest to drugi sposób, który w praktyce jest bardzo szybki. Warto pamiętać o tym, że zapamiętanie adresu mailowego przypisanego do używanego konta Apple może znacznie przyspieszyć proces odzyskiwania konta Apple. Dobrym pomysłem, który może zapobiec zablokowaniu urządzenia jest zmiana hasła gdy zauważymy, że mamy problem z przypomnieniem sobie tego dotychczas używanego. W takiej sytuacji, można tego dokonać z poziomu ustawień używanego urządzenia, tym samym unikając problemów związanych z odblokowaniem urządzenia.

Gdzie uzyskać pomoc z odzyskaniem hasła?

Jak odzyskać Apple ID i hasłoOdzyskanie dostępu do konta Apple ID dla wielu osób może być zbyt skompilowane. Dlatego też warto korzystać z dodatkowych metod i sposobów na to, dzięki którym odzyskanie dostępu do tgeo konta jest znacznie prostsze. Jednym z tych sposobów jest udanie się do serwisu Apple, gdzie uzyskamy pomoc ze zresetowaniem hasła. W tym celu, pracownicy serwisu mogą na przykład skorzystać z aplikacji Wsparcie Apple i zresetować hasła używane w naszym Apple ID. Innym sposobem na to aby móc ponownie zalogować się do Apple ID, jest skontaktowanie się z infolinią Apple, gdzie również będzie możliwe uzyskanie niezbędnej pomocy. W przypadku takiej infolinii jej pracownicy mogą pomóc nam także z odblokowaniem komputera Mac Book korzystając na przykład z pulpitu zdalnego. Chcąc uzyskać pomoc od serwisantów, należy pamiętać o przygotowaniu niezbędnych informacji, które pomogą ustalić pracownikom, że to faktycznie my jesteśmy właścicielami danego konta Apple ID i urządzenia. Chodzi tutaj o wszystkie te dane, które podawane są zazwyczaj przy pierwszej konfiguracji kotna Apple ID, to jest data urodzenia, imię i nazwisko i tym podobne dane. Bardzo przydatne okaże się także posiadanie klucza zabezpieczającego, w postaci dodatkowego adresu mailowego czy też numeru telefonu. Dzięki temu proces odzyskiwania konta będzie miał znacznie szybszy przebieg, pozwoli to także na uchronienie się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.

Zalety Apple ID

Korzyści ze stosowania konta Apple ID zdecydowanie przewyższają nad wadami tego rozwiązania. Posiadając tego rodzaju konto można w pełni wykorzystać potencjał swojego komputera czy też smartfona z iOS, mogąc bez żadnych ograniczeń instalować te aplikacje, którymi jesteśmy zainteresowani. Co więcej, dopiero po udanej konfiguracji tego konta możliwe jest kupowanie aplikacji i gier jak też dokonywanie zakupów w nich. Posiadanie konta Apple ID jest jednak w szczególności korzystne dla tych osób, które mają zwyczaj bardzo częstego zmieniania swojego telefonu. Tylko z użyciem tego konta możliwe jest przywrócenie danych z poprzedniego telefonu z kopii zapasowej. Tym samym, na nowym telefonie można mieć ten sam układ skrótów, widżetów, a  także wszystkie kontakty, czy też wiadomości. Dzięki temu, proces przeniesienia się na nowy telefon jest znacznie prostszy i mniej uciążliwy. Oczywiście, możliwość skorzystania z takiej kopii jest nieoceniona także gdy oddajemy telefon do serwisu, gdzie zostanie on z całą pewnością przywrócony do ustawień fabrycznych – brak kopi jest równoznaczny w takiej sytuacji z utratą wszystkich zapisywanych na telefonie danych. Konto Apple ID jest także nieocenione w tych przypadkach, gdy zgubimy telefon, lub też zostanie on ukradziony. Dzięki Apple ID, można zlokalizować, gdzie telefon się znajduje, lub też wyzerować jego zawartość a także zablokować go. W praktyce, uniemożliwi to złodziejowi całkowicie korzystanie z danego telefonu. Jak więc można łatwo zauważyć, korzyści z posiadania Apple ID są niezwykle duże, zarówno dla posiadaczy smartfonów, jak i komputerów.