Budownictwo · 10 czerwca 2021

Jaka brama garażowa najcieplejsza?

Jaka brama garażowa najcieplejsza? Wybór odpowiedniego materiału do bramy garażowej jest ważną częścią procesu. Drewno, stal, aluminium czy inne materiały mają swoje własne właściwości.  Dzisiejsze metalowe bramy garażowe wyglądają łudząco podobnie do klasycznych drewnianych bram garażowych, ale oferują one ogromne korzyści wydajności, takie jak niskie koszty utrzymania i wysoki efekt wizualny. Na rynku oferowanych jest wiele typów bram garażowych – bramy garażowe roletowe, bramy garażowe uchylne, czy bramy garażowe segmentowe.

Trudna decyzja

Chociaż zakup nowych drzwi garażowych tylko pojawia się kilka razy w życiu dla większości właścicieli domów, chcesz mieć pewność, że Twoja decyzja jest właściwa. Na szczęście, twoje szanse na dokonanie właściwego wyboru mogą się zwiększysz kiedy przeczytasz ten artykuł i zapamiętasz zawarte w nim wskazówki. Zawsze miło jest mieć opcje podczas zakupów, nawet zakupów bram garażowych. Jednakże bogactwo wyboru może czasami przytłaczać, dlatego warto pierw zapoznać się z ofertą danego sklepu i samemu wyrobić sobie zdanie o danej bramie garażowej. Bramy uchylne wybierane są nade wszystko do garaży z jednym stanowiskiem.

Bogactwo materiałów

Jaka brama garażowa najcieplejsza?

Jaka brama garażowa najcieplejsza?

Stal jest bardzo popularnym materiałem do bram garażowych ze względu na jej trwałość. Jest to trwały i odporny na warunki atmosferyczne materiał, który sprawia, że jest to dobry wybór dla prawie każdego klimatu, plus może być łatwo dopasowane z różnych kolorów farb, stylów paneli i wzorów okien. Stal jest najsilniejszym z opcji materiałowych dla bram garażowych i nie będzie wypaczać, pękać, lub rozpadać się z powodu pogody. Nie wymaga również dużo konserwacji i dodatkowa izolacja może być dodana, aby utrzymać garaż  w komfortowej temperaturze w każdym sezonie.

Drzwi aluminiowe są lekkie, co sprawia, że łatwiejsze do otwierania drzwi garażowych, ale są one droższe niż stali i są łatwiejsze do wgniecenia. Jednak jest jedna główna zaleta aluminium, które czyni go wartym dodatkowych kosztów. To nie rdzewieje, więc trwa długo, jest w stanie wytrzymać środowisk korozyjnych, takich jak nadmorskie klimaty, i zapewnia lepszą izolację niż stal. Nawet jeśli jest to droższe niż stal początkowo, można zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie z mniejszymi kosztami utrzymania.

Drzwi garażowe z włókna szklanego są lekkie, stylowe i znane z posiadania słabej izolacji. Są one częściej używane do lokalizacji nadmorskich i cieplejszym klimacie, ponieważ materiał jest odporny na korozję i nie reaguje dobrze na chłodniejsze temperatury. A ponieważ jest to lekki materiał, nie zapewnia najlepszej izolacji, więc nie będzie utrzymywać ciepło w domu, gdy zimy są zimne. Więc jeśli mieszkasz w słonecznym miejscu w pobliżu oceanu, włókno szklane jest idealnym materiałem na nowe drzwi garażowe. Należy pamiętać, że podczas gdy materiał nie jest drogi i wymaga niewielkiej konserwacji, może blaknąć lub żółknąć w czasie z powodu starzenia się i bezpośredniego światła słonecznego.

Sprawdź koniecznie:

Drewniane drzwi garażowe?

Drewniane bramy garażowe są piękne, ale znane są z tego, że są drogie i  mają wysokie koszty utrzymania. Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że drewniane drzwi nie przetrwają długo w miejscach, gdzie jest dużo deszczu lub wysokiej wilgotności. Drewno pęcznieje i gnije w wilgotnym środowisku. Z drugiej strony, drewniane drzwi garażowe nie kocha ekstremalne ciepło albo. Więc jeśli chcesz, aby drzwi garażowe długo w gorącym klimacie, trzeba utrzymać go z olejami, aby zapobiec wysychaniu i podziału. Materiał jest mocny i trwały, a przy regularnej konserwacji, takich jak piaskowanie i malowanie, może trwać dłużej niż większość innych materiałów. Jedną z najlepszych wskazówek przy zakupie nowych drzwi garażowych jest rozważenie głównego wykorzystania garażu.

Czy używasz garażu tylko do parkowania samochodu? Czy też używasz przestrzeni dla różnych innych celów, takich jak przechowywanie lub pokój zabaw? Wybierając bramę garażową, musisz wziąć pod uwagę czynniki związane z Twoim stylem życia. Czy bezpieczeństwo i ochrona są głównym problemem dla Ciebie? Wtedy potrzebujesz bramy garażowej, która jest mocna i oferuje prywatność. Jeśli używasz garażu jako warsztat, to naturalne światło jest głównym problemem. Potrzebujesz drzwi z dużą ilością szkła, aby miejsce pracy było jak najdłużej oświetlone naturalnym światłem.  W przypadku zimnych obszarów warto pomyśleć o ogrzewanych garażach. Ogrzewane garaże są popularne w zimnym klimacie.

Dobrze izolowana brama garażowa może nie tylko utrzymać zimno na zewnątrz, ale także zapobiec kosztownej utraty ciepła. Te same względy mają zastosowanie do gorących klimatach, gdzie nadmierne ciepło latem musi być izolowane, aby utrzymać przestrzeń garażu chłodno. Bramy segmentowe to najlepszy wybór na chłodniejsze dni. W przypadku chęci zakupu bram garażowych warto zasięgnąć pomocy profesjonalisty. Z pewnością doradzi on najlepsze drzwi garażowe, które wpasowują się do wystroju domu. Efekty wizualne to nie wszystko – fachowcy doradzą nade wszystko funkcjonalne bramy garażowe.