Wnętrza · 20 maja 2021

Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe – do domu i firmy

Sztuczne kwiaty w doniczce jak żywe – do domu i firmy – sztuczne kwiaty to ozdoba doskonała. Nie wymagają w zasadzie żadnej pielęgnacji, a pomimo tego cieszą kolorami i zielenią przez długie miesiące, a nawet lata. Idealne do domu, biura, pomieszczeń reprezentacyjnych firmy, czy też jako dekoracja uroczystości i imprez. Sprawdźmy, dlaczego kwiaty sztuczne cieszą się tak dużą popularnością i gdzie znaleźć te znane, jak i niecodzienne imitacje roślin.

Dlaczego sztuczne kwiaty to dobry pomysł?

Kompletny brak jakiejkolwiek pielęgnacji, a pomimo to piękna uspokajająca zieleń wystająca z doniczki, czy to możliwe? Tak, jest to możliwe za sprawą sztucznych kwiatów w doniczkach sprzedawanych w hurtowniach roślin sztucznych. Nie trzeba ich podlewać, dbać o nasłonecznienie stanowiska i podłoże, wystarczy czasem wytrzeć liście z kurzu i gotowe. Sztuczne kwiaty to doskonały pomysł na dekoracje dla alergików, ponieważ nie pylą i nie uczulają. Docenią je również właściciele kotów, które bardzo chętnie zjadają liście żywych roślin, choć te często im szkodzą. Współcześnie wskutek postępu technologicznego i zrewolucjonizowania sposobu produkcji i jakości używanych surowców, kwiaty sztuczne są niemalże nie do rozróżnienia od tych prawdziwych. Skoro możemy mieć wspaniałą zieleń i kolory kwiatów kwitnących bez czasu poświęconego na ich pielęgnację, to dlaczego nie skorzystać?

Jakie kwiaty sztuczne do domu?

Rodzaj kwiatów, jakie wybierzemy do mieszkania, zależy od stylu wykończenia wnętrza. Jeśli urządzamy mieszkanie w stylu tradycyjnym, świetnie sprawdzą się zwisające z kwietników sztuczne paprocie, na parapecie w ozdobnych doniczkach rządek fiołków, a na stole imitacja barwnego storczyka. Jeśli nasz styl to loftowy minimalizm, lub nowoczesny industrializm, postawmy na duże ekskluzywne sztuczne kwiaty zielone w okazałych doniczkach. Sporych rozmiarów palma, lub juka postawiona w rogu salonu w zupełności wystarczy. Dużą rolę gra tu doniczka. Bardzo dobrze sprawdzają się wysokie donice w kształcie odwróconego ściętego stożka, lub proste geometryczne formy zakupione w sklepach z akcesoriami florystycznymi. Sztuczne kwiaty w doniczkach to również przepięknie imitacje egzotycznych odmian draceny, ananasa, czy difenbachii.

Jakie kwiaty sztuczne do biura i firmy?

W biurze praca pędzi na pełnych obrotach, każda chwila odpoczynku dla oczu jest na wagę złota. Zieleń uspokaja i daje oczom odpocząć od literek i cyferek widocznych na monitorze komputera. Właśnie dlatego warto mieć w biurze dużo zieleni. Jednak przeważające sztuczne światło i brak czasu na pielęgnację nie sprzyja utrzymaniu się kwiatów żywych w takich miejscach. Nie rezygnujmy z tej formy dekoracji, postawmy na sztuczne kwiaty, które w pełni zastąpią żywą roślinność. Długowieczna aranżacja tkwi niewzruszona pomimo braku podlewania i nasłoneczniania. Można postawić na ozdobne trawy w podłużnych doniczkach, dużego fikusa stojącego w pobliżu biurek, a nawet drzewo. Dobrym pomysłem są również wszelkiego rodzaju bluszcze zwisające z półek i sufitu. W pomieszczeniach reprezentacyjnych firmy również postawmy na ekskluzywne sztuczne kwiaty doniczkowe. Okazała imitacja bambusa w dużej białej kwadratowej donicy, zamiokulkas zachwycający intensywną naturalną zielenią, czy melanż kilku rodzajów roślin w ogromnej stylowej donicy na nóżkach z pewnością staną się niebanalną ozdobą.

Polecamy uwadze:

Niecodzienne kompozycje

Niecodzienne kompozycje kwiatowe do zadań specjalnych? Oczywiście, że jest to możliwe. Wyobraźnia i kreatywność projektantów nie ma granic. Zielone ścianki ze sztucznych kwiatów to hit, który z impetem wkroczył na rodzimy rynek. Tanie sztuczne kwiaty do samodzielnego wykonania takiej kompozycji zakupimy w każdej hurtowni, przez co ograniczymy koszty związane z zamówieniem takiej konstrukcji w specjalistycznej firmie. Do wykonania zielonej ścianki potrzebujemy tylko pergoli, i kilku rodzajów sztucznych bluszczy. Oplatanie kratownicy przygotowanej pod kompozycję to czysta przyjemność i relaks, za który z pewnością podziękują znużeni codziennymi obowiązkami pracownicy biurowi. W ramach zadania rozwojowego można zaprojektować i wykonać wspólnie również kolorową ściankę kwiatową, w której wykorzystamy sztuczne kwiaty cięte, jak i same główki sztucznych kwiatów mocowane do podłoża za pomocą sznurków i drucików.

Sztuczne kwiaty w doniczkach na przyjęcia

Rodzinne imprezy okolicznościowe, przyjęcia, sympozja, czy bankiety to okazje, na których panuje podniosła uroczysta atmosfera, dlatego konieczna jest właściwa oprawa florystyczna imprez. Żywe kwiaty prezentują się świetnie, ale zakupione w dużych ilościach niezbędnych do udekorowania sali, szybko zwiędną i tracją urok. Możemy sięgnąć po sztuczne kwiaty, które posłużą nie tylko jeden raz. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają właściciele restauracji i hoteli, oraz placówek oferujących pomieszczenia przeznaczone do organizacji imprez. Kwiaty sztuczne w postaci drobnych akcentów ozdabiających sztućce, kompozycje w wazonach i doniczkach na stoły, czy kwiatowe girlandy stanowią o elegancji i stylu przyjęcia.