Technologia · 7 czerwca 2022

Toner do drukarki Brother

Toner do drukarki Brother – na jaki się zdecydować? Zakup drukarki to dopiero połowa sukcesu. Co jakiś czas konieczny jest zakup materiałów eksploatacyjnych, takich jak chociażby tonery. Ich zakup jest jednak dość problematyczny – do wyboru mamy modele oryginalne i zamienne. Jaki toner do drukarki laserowej będzie najbardziej optymalny? Które parametry drukarki laserowej mają największe znaczenie?

Co jest lepszym rozwiązaniem – toner oryginalny czy zamiennik? Czym różnią się tonery regenerowane od zamienników? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników

Jaki toner do drukarki laserowej będzie najbardziej optymalny?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że tonery do drukarek w zdecydowanej większości przypadków sprzedawane są w specjalistycznych kasetach. Często jest tak, że pasuje jedynie jeden toner do drukarki Brother. Każdy z elementów posiada swoje własne oznaczenie- na jego podstawie jesteśmy w stanie wywnioskować, do jakich drukarek element może być zastosowany. Istnieje wiele sposobów na to, by określić typ tonera, który będzie pasował do naszego urządzenia. Zdecydowanie najłatwiej jest sprawdzić dokładne dane w instrukcji obsługi, jeśli takową posiadamy. Drugim sposobem jest wykorzystanie wyszukiwarki internetowej, następnie znalezienie strony producenta. To właśnie tam zapoznamy się ze specyfikacją danego sprzętu. Toner do drukarki Brother będzie miał nieco inne oznaczenia, od pozostałych modeli. Jeśli zagłębimy się w specyfikację, wówczas pod pozycją materiały eksploatacyjne znajdziemy oznaczenie tonera do drukarki. Kiedy już znamy podstawowe informacje w tym zakresie, pozostaje nam wpisać to czego potrzebujemy w wyszukiwarce sklepowej- w ten sposób otrzymamy listę produktów, które są dedykowane w naszym przypadku.

Które parametry drukarki laserowej mają największe znaczenie?

Toner do drukarki Brother

Toner do drukarki Brother

Z pewnością nie jest łatwo wybrać toner do drukarki Brother. Podczas jego zakupu powinniśmy skupić się na kilku podstawowych parametrach, takich jak chociażby oznaczenie tonera. To właśnie na jego podstawie jesteśmy w stanie określić, do jakich drukarek pasuje wybrany toner. Niekiedy zdarzają się sytuacje, w których określony typ kasety będzie kompatybilny z kilkoma sprzętami. Ważny jest również kolor. Jeśli jesteśmy posiadaczami kolorowych drukarek, wówczas oznaczeniu będzie towarzyszyć nazwa koloru. Warto w tym miejscu zdawać sobie sprawę z tego, że niekiedy potrzebne kolory oferowane są klientom w jednym zestawie. W sposób szczególny skupmy się na wydajności tonera. Standardem jest ilość wydrukowanych stron w przypadku pięcioprocentowego pokrycia powierzchni. W przypadku najbardziej wydajnych modeli możemy cieszyć się nawet z 10 000 tysięcy stron. Wydajność niejednokrotnie powiązana jest z wielkością danej drukarki, jak również w wielkością kasety. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiej drukarki laserowej, wówczas kaseta będzie charakteryzowała się niewielką pojemnością i wydajnością. Ostatnim parametrem, o którym nie możemy zapominać, jest cena tonera. Możliwe jest obliczenie efektywności drukarki, a dokładnie koszt wydrukowania jednej strony. 

Co jest lepszym rozwiązaniem – toner oryginalny czy zamiennik?

Wiele osób zastanawia się co jest lepszym rozwiązaniem- toner do drukarki Brother oryginalny, czy jednak zamiennik. Ten drugi niekiedy jest nawet o połowę tańszy, aniżeli oryginalny model. Oszczędności w skali roku są oczywiście stosunkowo duże. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zamiennikami może być różnie- jeśli nie potrafimy poszukiwać odpowiednich ofert, wówczas możemy otrzymać produkt niższej jakości. Będzie to widoczne, jeśli zaczniemy drukować grafiki z wieloma szczegółami. Wydajność tonerów również może okazać się niższa, aniżeli ta deklarowana, przez co niska cena przestanie być wystarczającym atutem. W najgorszym wariancie należy mieć na uwadze, że możemy doprowadzić do szybszego zanieczyszczenia bębna, ewentualnie innych elementów. W ogólnym rozrachunku spowoduje to, że koszt stosowania zamienników będzie wyższy, niż oryginalnych części. 

 

Czym różnią się tonery regenerowane od zamienników?

Warto również wspomnieć o tym, że toner do drukarki Brother może być regenerowany. Może on być uzyskany dwiema metodami. Pierwsza z nich polega na zakupie zregenerowanego tonera markowego lub zamiennika, a druga – sami zanosimy własny toner do regeneracji, która polega na ponownym napełnieniu. W tym pierwszym przypadku właściwie nie ma większej różnicy w zakresie tego czy toner regenerowany jest oryginalny czy jest to zamiennik. Ważne jest, aby pochodził od zaufanej marki i posiadał gwarancję. Regeneracja zużytych kaset to zjawisko jak najbardziej pozytywne, bowiem przyczyniamy się do ochrony środowiska. Jest to jednak powszechna metoda, jeśli jesteśmy posiadaczami drogich kaset. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wziąć pod uwagę koszty- gdy są one wysokie, wówczas przedsięwzięcie może okazać się niekorzystne.